Stacjonarny rębak do odpadów krótkich Skorpion 350 EBG

  • Oferta sprzedaży
    18238121
  • Data
    2021-04-27
  • Ważne do:
    2021-07-26

Produkt

Typ kategorii Rębarki (rębaki) i maszyny do rozdrabniania drewna
Kategoria Rębarki (rębaki) i maszyny do rozdrabniania drewna
Marka Teknamotor
Model Skorpion 350 EBG

Specyfikacja

Stan urządzenia Nowe
Data produkcji 2021
Ilość 1
Masa 3200
Opis Skorpion 350 EBG to rębak bębnowy wyprodukowany na bazie sprawdzonej konstrukcji rębaków serii Skorpion 350. Ze względu na duże możliwości przerobowe znakomicie się sprawuje przy rozdrabnianiu odpadów krótkich np. z produkcji drewna kominkowego, gardziel rębaka ma wymiar 375 mm szerokość i 340 mm wysokość. Zamocowany na stole załadowczym kosz zasypowy o pojemności 1m³ przeznaczony jest do mechanicznego załadunku odpadów.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno (średnica rolki 380 mm) oraz stołu załadowczego z systemem dwóch zębatych gąsienic długości 750 mm i 630 mm. Długa i szeroka powierzchnia transporterów gąsienicowych to łatwość, skuteczność i wydajność załadunku drewna. Wolna przestrzeń między transporterami gąsienicowymi służy separacji zanieczyszczeń takich jak drobne kamyki, ziemia piach itp. tym samym wydłużeniu okresu eksploatacji noży. Rolkę i gąsienicę napędza układ silników hydraulicznych z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem do celów opałowych lub do sprzedaży na cele przemysłowe.

Sektorowy układ 2 noży tnących na bębnie (jedno cięcie na jeden pełny obrót) gwarantuje duże możliwości rębaka w stosunku do obciążenia układu napędowego. Zastosowane noże wykonane są ze stali narzędziowej odpornej na tępienie co przekłada się na długi czas eksploatacji. Konstrukcja noży umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm.

W rębaku zastosowano sito o otworach 50x50 mm, które zapewnia osiągnięcie regularnego zrębka. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Zastosowana rura wyrzutowa osadzona jest na obrotnicy ślimakowej za pomocą której w łatwy sposób można kierować wyrzutem zrębka o kąt 360°. System napędowy rębaka stanowi wolnoobrotowy silnik elektryczny. Silnik ten w odróżnieniu od wysokoobrotowych charakteryzuje się stabilniejszą pracą i większym momentem obrotowym. Przy tej samej mocy silnika osiąga większe przeniesienie energii oraz poprzez powiększenie średnicy koła pasowego na silniku głównym - wydłuża się żywotności pasków klinowych. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 55 kW.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY". Standardowe wyposażenie stanowi elektronicznych systemów kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.

Zrębek uzyskany z odpadów drzewnych może zostać wykorzystany w wielu celach, zarówno energetycznych, przemysłowych jak i dekoracyjnych. Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu maszyn dla przemysłu sektora drzewnego to realizacja projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) 4255 x 1820 x 3265 [mm]
Waga 3200 [kg]
Średnica materiału 250 [mm]
Ilość noży 2 tnące + 1 podporowy [szt.]
Szybkość podawania do 21 [mb/min]
Wydajność zrębkowania do 16 [m3/h]
Szerokość zrębka do 28 mm w zależności od materiału
Średnica bębna 520 [mm]
Wymiary gardzieli (SxW) 375x340 [mm]
Długość gąsienicy 750 + 630 [mm]

Cena i Warunki

Cena Zapytaj o cenę
Sprzedaje Cały świat

Sprzedający

I confirm that I have read and understood Fordaq’s Privacy Statement

By registering you agree to our Uwagi prawne