Valmet dostarczy elektrociepłownię zasilaną pelletem dla Göteborg Energi AB

czerwca 11, 2024
Źródło:
Valmet/Fordaq
Oglądane:
29
  • text size

Valmet został wybrany w procesie przetargowym do dostarczenia 50 MW kotła na pellet dla Göteborg Energi AB, który zostanie zbudowany na terenie zakładu Mölndal Energi w gminie Mölndal,  Szwecja.

Zamówienie zostało uwzględnione w zamówieniach otrzymanych przez Valmet w drugim kwartale 2024 roku. Wartość zamówienia nie zostanie ujawniona. Zakład na pellet zostanie uruchomiony pod koniec 2026 roku.

Zakład zostanie zintegrowany z istniejącym zakładem ciepłowniczym i będzie obsługiwany przez Mölndal Energi. Nowy zakład kociołowy będzie odpowiadał potrzebie większej ilości odnawialnego ciepła w południowej części sieci ciepłowniczej Göteborg Energi oraz zoptymalizuje produkcję ciepła w regionie Mölndal/Gothenburg .

Kompleksowa dostawa Valmet do zakładu Riskulla będzie obejmować kocioł z kieszenią odbiorczą paliwa, magazyn na pellet oraz frezowanie i dawkowanie pyłu drzewnego do kotła. Valmet dostarczy również system oczyszczania spalin składający się z filtra Valmet Bag House oraz systemu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) Valmet. Części zamienne są uwzględnione w dostawie.

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."