Turyngia wspiera przekształcenie lasów kwotą 500 milionów euro

czerwca 19, 2024
Źródło:
TF/Fordaq
Oglądane:
41
  • text size

Podczas politycznego dialogu między stowarzyszeniami właścicieli lasów a ThüringenForst-AöR w landtagu Turyngii, Minister Leśnictwa Susanna Karawanskij przedstawiła najnowsze dane dotyczące rozwoju obszarów uszkodzonych w państwie z powodu zmian klimatycznych. Według nich, obszar uszkodzony wzrósł we wszystkich typach własności z około 111 000 do 121 000 hektarów. Oznacza to wzrost obszarów uszkodzonych o prawie 10% w ciągu sześciu miesięcy. Prywatne, państwowe i miejskie lasy są równie dotknięte w proporcji do swojego udziału w lasach.

Obszary uszkodzone nie występują tylko w miejscach zdominowanych przez świerk i dotkniętych przez wtórny szkodnik kornik drukarz, ale także w lasach nieleśnych, takich jak Park Narodowy Hainich. Tam zanotowano ogromne szkody spowodowane suszą. Jednakże, badania jakościowe przeprowadzone przez Urząd Leśnictwa wskazują również, że około połowa obszaru uszkodzonego może zostać zalesiona poprzez samorzutną naturalną regenerację, podczas gdy druga połowa rozwinie się w klimatostabilne lasy mieszane dzięki sadzeniu, siewowi lub połączeniu wszystkich metod.

Badacze leśni, praktycy leśni, politycy i przedstawiciele właścicieli lasów omawiali podjęte dotychczas środki polityczne podczas technicznego dialogu politycznego w holu sali plenarnej. Obejmuje to "Specjalny Program Konwersji Lasów i Rekultywacji", który rząd uruchomił w 2019 roku. Również znacznie zwiększone fundusze dla lasów prywatnych i miejskich ze strony rządu państwowego. W sumie, Wolne Państwo wspiera dotkniętych kwotą około pół miliarda euro do 2030 roku.

'Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknij tutaj.'