Spadek eksportu fińskiego przemysłu leśnego w marcu 2024

czerwca 11, 2024
Źródło:
Luke/Fordaq
Oglądane:
28
  • text size

Wartość eksportu przemysłu leśnego w Finlandii wyniosła 0,60 miliarda euro, w porównaniu z miesięczną średnią w wysokości 1,00 miliarda euro w poprzednim roku, według Fińskiego Instytutu Leśnictwa Naturalnego (Luke).

W marcu do Finlandii przywieziono 0,39 miliona metrów sześciennych drewna, co stanowiło 23% mniej niż miesięczna średnia z poprzedniego roku. Jednak import wiórów drewnianych wzrósł o 19% w porównaniu ze średnią z poprzedniego roku.

Całkowita wartość eksportu produktów przemysłu leśnego w Finlandii wyniosła 2,58 miliarda euro w okresie styczeń-marzec, co daje średnią miesięczną w wysokości 0,86 miliarda euro. Wartość eksportu przemysłu leśnego wykazywała tendencję spadkową w pierwszym kwartale roku. Z eksportu, 23% pochodziło z papieru, 27% z tektury i 22% z masy celulozowej. Tarcica i sklejka stanowiły odpowiednio 14% i 5% dochodów z eksportu. 

Rzeczywista wartość eksportu produktów drewnianych wyniosła 0,60 miliarda euro w okresie styczeń-marzec, co daje średnią miesięczną w wysokości 0,20 miliarda euro. Rzeczywista wartość eksportu produktów drewnianych zmniejszyła się o 22% w porównaniu z miesięczną średnią z okresu styczeń-marzec poprzedniego roku. 

Przemysł celulozowo-papierniczy eksportował średnio 0,66 miliarda euro swoich produktów w okresie styczeń-marzec, co stanowiło 18% mniej niż w odpowiadającym okresie poprzedniego roku. W marcu eksport spadł do prawie połowy wartości z stycznia z powodu strajków.

Wartość eksportu papieru magazynowego i papieru kredowego zmniejszyła się odpowiednio o 12% i 14% w okresie, ale obie objętości eksportu nieznacznie wzrosły. Wartość i objętość eksportu tektury zmniejszyły się odpowiednio o 15% i 6%.

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."