SCA i Trioworld opracowują nowe opakowania drewniane

czerwca 17, 2024
Źródło:
SCA/Fordaq
Oglądane:
19
  • text size

SCA i Trioworld opracowali nowe opakowanie, które składa się w 70% z materiałów recyklingowych, nie narażając przy tym utraty jakości. SCA Wood będzie pierwszą na rynku firmą, która wprowadzi opakowania z tak dużym udziałem plastiku z recyklingu.

Opakowanie jest produkowane przez Trioworld i szacuje się, że przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 54% w porównaniu z produktem wykonanym z nowego plastiku.

SCA nawiązała współpracę ze szwedzką firmą Trioworld w celu zastąpienia części istniejących opakowań drewnianych, pochodzących z wielu tartaków i zakładów obróbki drewna, równoważnymi opakowaniami składającymi się w 70% z plastiku z recyklingu.

"Produkty tartaczne są przyjazne dla klimatu w sensie, że drzewo wiąże duże ilości dwutlenku węgla podczas swojego wzrostu, a kiedy jest używane jako materiał budowlany, może zastąpić materiały takie jak beton czy inne materiały o wysokich emisjach. Sama konstrukcja staje się wtedy długoterminowym magazynem dwutlenku węgla, co jest również istotne," mówi Jerry Larsson, prezes SCA Wood.

Plan zakłada rozpoczęcie prac w drugim kwartale w tartakach w Gällö, Rundvik oraz w zakładzie obróbki drewna w Stugun. W trzecim kwartale swoją pracę rozpocznie również zakład obróbki drewna w Tunadal.

"Nasze opakowanie drewniane z 70% materiałów z recyklingu doskonale wpisuje się w działania SCA na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości. Skupienie SCA na materiałach z recyklingu jest w pełni zgodne z naszą obecną transformacją całego portfolio produktów, folii z recyklingu o zachowanej wytrzymałości i jakości," mówi Tom Rautakorpi, specjalista ds. produktów, Forest Film w Trioworld.

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."