Raport z pierwszej edycji Saudi Wood Show

maja 21, 2024
Źródło:
Fordaq
Oglądane:
18
  • text size

Saudi Wood Show odbył się od 12 do 14 maja, przyciągając 7 300 odwiedzających i prezentując 183 wystawców z 53 różnych krajów. Ta inauguracyjna edycja Saudi Wood Show przyciągnęła wielu poważnych nabywców i odwiedzających, głównie z sąsiednich krajów, takich jak Oman, Bahrajn, Kuwejt i Katar. Wśród wystawców znalazły się firmy z Europy, Chin, Malezji, Indii oraz lokalnych saudyjskich przedsiębiorstw. Mimo że wydarzenie było mniejsze niż Dubai Wood Show, uczestnicy byli bardzo zaangażowani i poważnie podchodzili do biznesu.

Skupienie na wystawcach i sektorze

Wystawcy reprezentowali szeroki zakres branż, w tym eksporterów drewna, producentów sklejki, producentów wyposażenia wnętrz oraz firm zajmujących się podłogami. Chińskie firmy głównie prezentowały panele ścienne, elementy metalowe, płyty MDF i sklejki.

Zauważalny jest wzrost popytu na surowce, takie jak drewno twarde, sklejka i płyty MDF. Sektor budowlany w Arabii Saudyjskiej bardzo potrzebuje materiałów budowlanych, takich jak drewno budowlane i płyty szalunkowe. Dodatkowo, istnieje znaczne zapotrzebowanie na drewno do palet i produkcję palet.

Wspołczesne trendy na rynku i przyszłe możliwości

Podczas naszych wizyt w lokalnych magazynach i spotkań z importerami, stało się jasne, że wiele firm ma roczne kontrakty na dostawy drewna. Większość drewna miękkiego pochodzi z Austrii, Rumunii, Finlandii, Szwecji oraz Ameryki Północnej (USA/Kanada). Drewno twarde, takie jak mahoń, iroko, sapele i wenge, jest głównie importowane z krajów afrykańskich, podczas gdy dąb, jesion i buk pochodzą z Włoch, Niemiec i Chorwacji. Drewno od firm takich jak Abalon, Florian, Pollmeier, Metsa, DABG i VM Holz było obserwowane w wielu magazynach. Niektóre firmy pozyskują także drewno twarde z Malezji, a płyty z Tajlandii, Indonezji, Chin i lokalnych producentów.

Arabia Saudyjska prawdopodobnie będzie szukać coraz więcej partnerów i dostawców w przyszłości. Saudi Wood Show przygotował grunt dla nowych możliwości rynkowych, ponieważ wiele firm nawiązało nowe kontakty i rozważa dalsze możliwości. W kolejnych edycjach targów możemy spodziewać się wzrostu liczby importerów i znacznych możliwości rozwoju dla nowych firm.

Wyzwania i możliwości

Jednym z głównych wyzwań dla nowych firm wchodzących na rynek saudyjski jest bariera językowa. Podczas gdy wiele biznesów jest prowadzonych przez Arabów, którzy mają znaczny potencjał zakupowy i wzrost, małe i średnie przedsiębiorstwa często brakuje pracowników, którzy potrafią mówić w powszechnie stosowanych językach międzynarodowych. Dodatkowo, niektórzy odwiedzający nasze stoisko nie mieli odpowiednich wizytówek biznesowych lub stron internetowych, pomimo wyrażenia zainteresowania dużymi zamówieniami.

Podsumowując, po Saudi Wood Show istnieje znaczna przestrzeń do poprawy i większych możliwości biznesowych. Możemy oczekiwać lepszych perspektyw i większej liczby interakcji biznesowych w przyszłych edycjach tego wydarzenia.

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."