Mondi inwestuje 200 milionów euro w maszynę do produkcji papieru z recyklingu w zakładzie Duino we Włoszech

maja 24, 2024
Źródło:
Mondi/Fordaq
Oglądane:
33
  • text size

Mondi zorganizowało ceremonię wmurowania kamienia węgielnego w Duino we Włoszech, dziś, w ramach swojej inwestycji o wartości 200 milionów euro w zakład nabyty w styczniu 2023 roku. Istniejąca maszyna do produkcji papieru w zakładzie zostanie przekształcona w maszynę do produkcji wysokiej jakości kartonów z recyklingu, co stworzy możliwości zatrudnienia dla obecnych i potencjalnych pracowników, rozwoju i utrzymywania partnerstwa z lokalnymi interesariuszami oraz przyczyni się do ogólnego rozwoju gospodarczego regionu. 

Uruchomienie nowej maszyny planowane jest na rok 2025. Po osiągnięciu pełnej wydajności, będzie ona zdolna do produkcji 420 000 ton kartonów z recyklingu do zastosowań w zrównoważonych opakowaniach i będzie najszerszą maszyną do produkcji papieru z recyklingu w Mondi o szerokości 8,5 metra. Tam, gdzie to możliwe, zakład będzie pozyskiwał materiały lokalnie, aby przyczynić się do rozwoju lokalnej gospodarki, zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych poprzez krótsze trasy transportu oraz wzmocnić odporność łańcucha dostaw.  

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."