Austria: Ceny świerkowych bali w niektórych regionach spadają w kwietniu 2024 roku

maja 23, 2024
Źródło:
LKÖ/Fordaq
Oglądane:
38
  • text size

Przemysł tartaczny w Austrii wydawał się być bardzo dobrze zaopatrzony w drewno iglaste w kwietniu 2024 roku. Podczas sztormu Foehn na początku kwietnia wyprodukowano duże ilości uszkodzonego drewna, zwłaszcza w Styrii. Pomimo potrzeby drewna ze strony nabywców, ten związany z katastrofą, większy przepływ drewna osłabił popyt i utrudnił wydobycie drewna z regionu leśnego. Ceny były pod presją i zostały już obniżone w skali regionalnej. Flagowym asortymentem był świerk A/C 2b+, który w kwietniu kosztował od 93 do 107 euro za FMO w całej Austrii. Ze względu na warunki pogodowe, sprzedaż sosny była możliwa tylko w ścisłej koordynacji z nabywcą bez utraty jakości. Popyt na modrzew był bardzo żywy i nadal przewyższał podaż, podczas gdy ceny pozostały stałe.

Podsumowując drewno liściaste, pod koniec sezonu można powiedzieć, że nadal istnieje bardzo żywy popyt na dąb. Jesion również miał dobry sezon. Kontynuując trend poprzednich lat, sprzedaż innych gatunków drewna liściastego była trudna. Chociaż odnotowano lekki wzrost popytu na klon, w tym na asortymenty B, jeśli chodzi o inne gatunki drzew, często można było sprzedać tylko najlepsze jakościowo drewno.

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."