Koskisen rozwija swoją działalność Kore w Polsce

czerwca 12, 2024
Źródło:
Koskisen/Fordaq
Oglądane:
29
  • text size
"

Fińska firma produkująca drewniane wyroby Koskisen rozszerza swoją działalność i inwestuje około 3 miliony euro w firmę Kore, która produkuje rozwiązania wnętrz dla lekkich pojazdów użytkowych. Inwestycja skupi się na maszynach, takich jak maszyny CNC i inne niezbędne wyposażenie z punktu widzenia produkcji. Nowa jednostka produkcyjna zostanie utworzona w Skwierzynie, w Polsce. Już zakończone obiekty produkcyjne zostały wynajęte na długi okres z opcją zakupu.

Dzięki nowej jednostce produkcyjnej, obiekty produkcyjne firmy Kore wzrosną z obecnych 3 000 m3 do 8 000 m3. Nowe obiekty umożliwią skalowanie zdolności produkcyjnych o ponad dwukrotność. Inwestycja wspiera ekspansję gamy produktów Kore w nowe dziedziny zastosowań oraz rozszerzenie obecnego obszaru rynkowego.

Produkty Kore, w tym komponenty podłogowe i wykończeniowe, łuki kołowe oraz akcesoria dla lekkich pojazdów użytkowych, są produkowane zgodnie z wymaganiami klientów z drewnopochodnych płyt wiórowych i innych materiałów.

Koskisen rozpoczął produkcję rozwiązań wnętrz dla lekkich pojazdów użytkowych pod marką Kore w Toporowie, w Polsce, w 2010 roku. Obecnie jednostka produkcyjna zatrudnia około 70 osób. Wymagania kadrowe dla nowej jednostki, która zostanie utworzona w Skwierzynie, wynoszą około 30-40 pracowników. Biznes Kore jest częścią segmentu przemysłu panelowego iKoskisen.

" "Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknij tutaj."