Przemysł wyrobów drzewnych w Malezji spodziewa się odbicia w tym roku

Źródło:
ITTO/Fordaq
Oglądane:
31
  • text size

Przemysł produktów drzewnych spodziewa się poprawy w tym roku dzięki lepszym prognozom wzrostu dla gospodarki USA, głównego rynku dla mebli z Malezji.

Johari Ghani, minister rolnictwa i towarów, powiedział, że wyniki branży spadły w ciągu ostatnich dwóch lat, ale rząd jest zobowiązany do wspierania jej zrównoważonego rozwoju. "Na rok 2024 jesteśmy dość pewni, że eksport mebli odzyska swoją dawna siłę" - powiedział po otwarciu targów Malaysia International Furniture Fair (MIFF) 2024 w Kuala Lumpur.

W swoim przemówieniu minister powiedział, że przemysł drzewny i meblowy nie jest odizolowany od skutków globalnych przeciwności, co spowodowało spadek eksportu produktów drewnianych o 13% w 2022 roku i 18% w zeszłym roku. Główną przyczyną była osłabienie popytu na mieszkania w USA, największym nabywcy malezyjskich mebli, odpowiadających za ponad połowę eksportu mebli.

Malezyjski przemysł meblarski jest w dużej mierze zorientowany na eksport, ponieważ 44% jego produkcji trafia do 186 krajów w ciągu ostatnich pięciu lat. Johari powiedział, że rząd wydał prawie 1 miliard RM na Program Rozwoju Plantacji Leśnych i udzielił miękkich pożyczek dla 88 firm na projekty replantacji.

Malaysia International Furniture Fair (MIFF), jeden z głównych targów meblowych w Azji Południowo-Wschodniej, odnotował rekordową liczbę 714 wystawców z 15 krajów. Czterodniowe wydarzenie, od 1 do 4 marca, odbyło się w Malaysia International Trade and Exhibition Centre. Spodziewa się, że targi przyniosą sprzedaż na poziomie 1,3 miliarda dolarów amerykańskich.

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."
Wstaw komentarz