Import paneli podłogowych w USA odnotowuje rosnący trend - spadek trendu podłóg drewnianych

czerwca 17, 2024
Źródło:
ITTO/Fordaq
Oglądane:
26
  • text size

Import drewnianych podłóg z USA w kwietniu spadł o 15%, odbierając większość zysków z marca, gdy import z Brazylii zmalał o prawie 50%, a import z Wietnamu powrócił do normalnego poziomu po jednomiesięcznym szaleństwie w marcu. Wzrost importu głównego dostawcy - Indonezji - wyrównał część deficytu, zwiększając się o 28% w porównaniu z poprzednim miesiącem, podczas gdy import z Malezji odzyskał swoją słabość z ostatnich kilku miesięcy.

Pomimo poprawy, import z Malezji jest obecnie o 70% niższy w porównaniu z ubiegłym rokiem do kwietnia, podczas gdy import z Indonezji zmniejszył się o 46% w tym samym okresie. Łączny import drewnianych podłóg jest obecnie o 21% niższy w stosunku do 2023 roku.

Import zmontowanych paneli podłogowych wzrósł o 7% w kwietniu. Wzrost ten był wspomagany przez 41% wzrost importu z Indonezji oraz wzrost importu z Brazylii i innych krajów, które nie są uważane za głównych dostawców. W kwietniu większość głównych dostawców odnotowała spadek importu, z wyjątkiem Indonezji, co jest dokładną odwrotnością trendu w tym roku.

Pomimo spadku o ponad 10% w kwietniu, import z Tajlandii jest obecnie o 210% wyższy w porównaniu z ubiegłym rokiem do kwietnia, import z Wietnamu wzrósł o 80%, a import z Kanady wzrósł o 44%. Pomimo wzrostu w kwietniu, import z Indonezji jest nadal o 43% niższy w porównaniu z ubiegłym rokiem do kwietnia. Łączny import zmontowanych paneli podłogowych jest obecnie o 32% wyższy w porównaniu z ubiegłym rokiem w ciągu pierwszych czterech miesięcy roku.

"Te wiadomości zostały przetłumaczone automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."