Grupa Saica przejmuje większościowy udział w firmie LIC Packaging we Włoszech

maja 17, 2024
Źródło:
Saica/Fordaq
Oglądane:
37
  • text size

Saica Group osiągnął porozumienie z rodziną właścicieli LIC Packaging w celu zwiększenia swojego udziału, stając się głównym udziałowcem spółki. LIC Packaging znajduje się w prowincji Brescia, w Lombardii, północnych Włoszech. Zakład ten osiągnął przychód w wysokości 120 milionów euro w 2023 roku i zatrudnia bezpośrednio 351 osób. Rodzina Bertoldo pozostanie na stanowisku kierowniczym w firmie. 

Saica nabyła już mniejszościowy udział w spółce w 2001 roku, co pozwoliło LIC Packaging na rozbudowę swoich zakładów i wejście na rynek międzynarodowy.

"Ta operacja jest krokiem naprzód, ponieważ pozwala nam rozszerzyć naszą obecność na rynkach południowej Europy dla tektury falistej, w tym przypadku poprzez przejęcie większościowego udziału w zakładzie we Włoszech. Jest to doskonała okazja do zwiększenia wartościowej propozycji Saica dla naszych klientów w zakresie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych", powiedział Ramón Alejandro, prezes Grupy Saica. 

Jednym z priorytetów strategicznych Saica na 2025 rok jest zrównoważony wzrost, rozwijanie modelu biznesowego w całej Europie.  

Grupa Saica jest jedną z wiodących firm w Europie w produkcji papieru z recyklingu do tektury falistej, z roczną zdolnością produkcyjną 3,3 miliona ton papieru z recyklingu do tektury falistej. 

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknij tutaj."