Brazylijski udział w Międzynarodowych Targach Drzewnych Carrefour

czerwca 19, 2024
Źródło:
ITTO/Fordaq
Oglądane:
21
  • text size

Delegacja przedsiębiorców z sektora leśnego z Mato Grosso wzięła udział w targach Carrefour International du Bois, które odbyły się w parku Exponantes w Nantes.

Wydarzenie to jest uznawane za jedno z najważniejszych w sektorze drzewnym i wzięło w nim udział około 670 wystawców. Ponadto, targi przyciągnęły zainteresowanie importerów z różnych krajów, w tym z Belgii, Niemiec, Włoch, Portugalii, Danii, RPA, Stanów Zjednoczonych i Francji.

Delegacja z Mato Grosso składała się z 30 przedsiębiorców zrzeszonych w Centrum Przemysłu Eksportowego Drewna stanu Mato Grosso (CIPEM), które reprezentuje 523 przedsiębiorstwa z sektora leśnego.

Wśród najbardziej poszukiwanych gatunków drzew w międzynarodowych rynkach konsumenckich są angelim-pedra (Hymenolobium petraeum), ipê (Tabebuia impetiginosa), cumaru (Dipteryx odorata), itaúba (Mezilaurus itauba), garapa (Apuleia leiocarpa), jatobá (Hymenaea courbaril), cherry (Prunus avium), cedr amazonki (Cedrelinga catenaeformis), jequitibá-rosa (Cariniana legalis) i caixeta (Simarouba amara).

Dzięki 5,0 milionom hektarów zarządzanych i chronionych lasów, sektor prywatny w stanie Mato Grosso wyprodukował w 2022 roku równowartość 7 milionów metrów sześciennych drewna z obszarów leśnych zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przyczynił się do wpływów podatkowych w wysokości 66 milionów reali.

Stan Mato Grosso jest centrum produkcji zrównoważonego drewna, generującym miejsca pracy i przynoszącym znaczne dochody dla lokalnej gospodarki. Stan utrzymuje system śledzenia produkcji leśnej (Sisflora 2.0), zapewniający pochodzenie i legalność produktów.

Udział przedsiębiorców z Mato Grosso w międzynarodowych targach nie tylko podkreśla znaczenie sektora leśnego w stanie, ale także wskazuje na podejmowane wysiłki w celu poszukiwania nowych możliwości biznesowych i partnerstw handlowych na coraz bardziej wymagającym globalnym rynku.

"Ta wiadomość została przetłumaczona automatycznie z języka angielskiego. Aby zobaczyć oryginalny artykuł, proszę kliknąć tutaj."